velke_meziriciJiž několik měst v republice se připojilo k fenoménu této doby – sociální síti facebook. Město Velké Meziříčí tak učinilo v minulém týdnu. Zájemci mohou sledovat zprávy, pozvánky, fotografie z akcí nejen na oficiálních stránkách města www.mestovm.cz, ale i na facebooku. Dále je zde možné diskutovat na různá témata či komentovat příspěvky na zdi.

„Pokud již máte svůj profil na facebooku, budeme rádi, když se ke skupině Velké Meziříčí připojíte. Naleznete tam tiskové zprávy, které můžete komentovat i vyjadřovat se v diskuzích. Pokud se sociálním sítím typu facebook zatím vyhýbáte, připojte se, až podlehnete,“ říká s úsměvem Josef Komínek, místostarosta města, který je fanouškem stránky od jejího vzniku.

Zaregistrovat se můžete na stránce www.facebook.com. Poté přejděte na stránku http://www.facebook.com/Velke.Mezirici a klikněte na To se mi líbí. Tím se stáváte fanouškem stránky a už vám nic nebrání komentovat příspěvky, diskutovat, nebo navrhovat podněty ke zlepšení.

Protože adresa facebook.com/Velke.Mezirici byla obsazena, obrátili se zástupci města na internetovou agenturu RobertNemec.com, která se na reklamu na Facebooku specializuje. Agentura podala oficiální námitku Facebooku o neoprávněném využívání jména Velkého Meziříčí. Na základě jednání pak Facebook uvolnil adresu facebook.com/Velke.Mezirici pro Město Velké Meziřící.