pobyt_umava_19-08-2010_038Doba dovolených je v plném proudu a postižení by nemělo být překážkou pro trávení krásných letních dnů s lidmi, se kterými je nám dobře, na pěkných místech mimo domov. Stejně jako každý rok se na svoji „dovolenou“ vydali také uživatelé denního stacionáře Nesa. Pět srpnových dní strávilo devět dospělých uživatelů stacionáře s doprovodem pracovníků v malém penzionu ve vesničce Vracov na Šumavě.

“Každý den jsme vyjížděli na výlety, navštívili jsme hrad Kašperk, některá zajímavá muzea, ale především hlavní náplní byl pobyt v krásné šumavské přírodě, od kterého nás neodradil ani déšť a poměrně chladné počasí,“ sdělila Alena Poulová, vedoucí denního stacionáře Nesa, Šumavská rašeliniště, vodní kanály, Boubínský prales a další pěkná místa mohli uživatelé spolu s pracovníky navštívit jenom díky bezbariérovým přístupům a cestám, které slouží většinou jako cyklostezky, ale člověku na vozíku umožní poznávat krásy Šumavy.

pobyt_umava_16-08-2010_027_
„Každé poledne bylo ve znamení hledání bezbariérové restaurace, kde bychom se mohli všichni najíst. Ani na Šumavě to není bohužel snadné. Nejhezčího pohoštění se nám dostalo pod Boubínským pralesem, kde  nám majitelka jednoho penzionu umožnila obědvat na louce pod širým v ten den modrým nebem, protože do její restaurace vedly schody. Bonusem bylo, že jsme si po obědě mohli odpočívat na čerstvě posečené šumavské louce,“ vypráví své zážitky z pobytu Alena Poulová.

pobyt_umava_18-08-2010_045_
Stejně jako jiné roky i letos si všichni společný pobyt krásně užili a již nyní se těší na ten další. Tyto pobytové akce nejsou pro uživatele jenom dovolenou, ale jsou také příležitostí pro nácvik orientace v cizím prostředí, jednání s novými lidmi a také pro rozvoj jejich samostatnosti. „Nesmíme zapomenout poděkovat štědrým dárcům, díky kterým se tento pobyt mohl uskutečnit, neboť přispěli na úhradu ubytování osobních asistentů uživatelů,“ dodává vedoucí Nesy.