charita_zdar_nsVe středu 18.8. 2010 převzala v Jihlavě vedoucí Charitní ošetřovatelské služby paní Anna Janů ocenění s názvem „Žena regionu 2010“ z rukou zástupce společnosti Provident Financial Ondřeje Holoubka.

Anna Janů pochází z nedalekého Nížkova, ale již 27 let žije ve Žďáře nad Sázavou. Od dětství byla vychovávána stejně jako její čtyři sourozenci k úctě k druhým. Není proto divu, že její zaměstnání pomáhat druhým, je zároveň i posláním, které vykonává s láskou a úsměvem. Nejdříve působila jako zdravotní sestra dětského oddělení v novoměstské nemocnici. Poté se věnovala rodině a výchově dětí.

V roce 1993, kdy došlo ke znovuobnovení žďárské Charity, stála u zrodu Charitní ošetřovatelské a pečovatelské služby na pozici vrchní sestry, která v současné době koordinuje deset zdravotních sester ve třech pobočkách žďárského okresu. V Oblastní charitě Žďár nad Sázavou to však není její jediná činnost. Od roku 1999 ještě zastává funkci vedoucí v domě s pečovatelskou službou ve své rodné obci, kde také Charita zajišťuje služby uživatelům. Angažuje se též v Domácí hospicové péči.

Anna_Jan_
„Nominace v této anketě mě velmi potěšila. Pro člověka, který je zvyklý celý život pečovat o druhé a dělat jim radost, je to milé ocenění. Děkuji všem za důvěru,“ podělila se o své pocity Anna Janů. Lidé, kteří o její nominaci netušili, litují, že nemohli hlasovat. Většinou jsou to však staří lidé, kteří nemají internet nebo již hůře manipulují s mobilním telefonem.

„Zaujala mě gratulace od známých. Řekli mi, že jsou rádi, že někdo, kdo většinu života slouží druhým, je oceněn právě v době, kdy větší zásluhy získávají lidé v ziskových sférách. Svůj pracovní kolektiv sester vedu tím směrem, aby se role sestry vrátila k historicky nejstarší ošetřovatelské roli, která je postavena na lásce k Bohu a trpícímu bližnímu,“ dodala závěrem “Žena regionu 2010“ pro kraj Vysočina.