OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Havlíčkobrodští se dočkají nové cyklostezky

Město Havlíčkův Brod začalo budovat další část cyklostezky podél levého břehu řeky Sázavy, díky které vznikne v zastavěném území města ucelená trasa pro pěší a cyklisty. Cyklostezka bude veřejnosti k dispozici na jaře příštího roku.

Číst dál...

Za výzkum v oblasti farmacie získala mladá vědkyně z Havlíčkova Brodu ocenění od nositele Nobelovy ceny Jean-Marie Lehna

Lékové interakce zkoumá už 7 let Lucie Hyršová, talentovaná vědkyně z Havlíčkova Brodu. Její vědecká práce nyní získala prestižní ocenění v soutěži Ceny Sanofi za farmacii. Hyršové je osobně předal nositel Nobelovy ceny za chemii Jean-Marie Lehn. Spolu s oceněním obdržela i finanční prémii pro svůj další výzkum v hodnotě 40 tisíc korun a měsíční stáž v prestižní francouzské laboratoři.

Číst dál...

Česko ožilo na deset dní softbalem

Na deset dní zaplavily arény v Havlíčkově Brodě a v Praze tisíce sportovních fanoušků. Od 13. do 23. června se konalo Mistrovství světa softbalu, které poprvé zavítalo do Evropy.

Číst dál...

Haka, homerun a narvané tribuny. Tak začal světový šampionát v softbalu!

Kolem tří tisíc lidí dorazilo na úvodní duel mistrovství světa v softbalu, které se pořádá v Praze a v Havlíčkově Brodě. V pražských Bohnicích vyzvali čeští reprezentanti ve čtvrtek večer úřadující šampiony z Nového Zélandu, a i přes prohru 0:9 si diváci utkání užívali – domácí tým neustále podporovali. „V Evropě jsem takovou návštěvu nikdy nezažil. Byl to úžasný zážitek,“ pochvaloval si pálkař Patrik Kopečný. Čeští softbalisté mají na šampionátu v pátek den volna, další utkání je čeká v sobotu proti Mexiku od 19:30 ve Svoboda parku v Praze.

Číst dál...

Chotěboř se dočkala nové pobočky České pošty

Od začátku května mohou lidé v Chotěboři využívat novou pobočku České pošty na náměstí T. G. Masaryka 56. Ta dosavadní byla nevyhovující a navíc rozdělená do dvou pater. Naopak nová pošta je v moderním designu, umístěná v jedné hale a navíc bezbariérová.

Číst dál...

REKLAMA