REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Vedení města pokračuje v plnění Programového prohlášení Rady města Jihlavy na příští čtyři roky. V programových prioritách koaliční smlouvy v oblasti cestovního ruchu udělal magistrát další krok k dočasnému využití areálu Modety Jihlava.

Na základě výběrového řízení vybral jihlavskou architektonickou kancelář UNArchitekti, která zpracuje za 380 tisíc korun projektovou dokumentaci na dočasné využití areálu Modeta. „Celkový rozpočet na stavební práce je sedm milionů korun. Projekční práce by měly být hotové do konce roku,“ uvedl náměstek primátorky Petr Laštovička.

REKLAMA

„Je pro nás velmi důležité, aby se pomocí projektové dokumentace prověřilo, co je a není možné v tuto chvíli v Modetě udělat. Věříme, že i základní zásah pomůže k tomu budovu zpřístupnit veřejnosti. Abychom nemuseli čekat dalších pět let, než budeme mít dostatek financí z nějakého dotačního titulu na opravení celé budovy. Moc bychom si přáli, aby byla průchozí až do zoo, se zázemím pro rodiny, s kavárnou v přízemí, prostory pro výstavy a další využití. Velmi přemýšlíme nad spolkovým domem, který v tuto chvíli také nemá žádné finanční krytí. V Modetě by mohla být také sdílená kancelář, po které spolky volají a společenská místnost, kde by se mohly scházet,“ doplnila primátorka Jihlavy Karolína Koubová.

Dočasné využití části areálu se týká zhruba příštích pěti let. Textilní výroba v druhé polovině budovy bude v provozu ještě další tři roky. Hrubý odhad na celkovou obnovu budovy včetně jejího okolí a je kolem 200 milionů korun. S financováním mohou pomoci dotace případně ekonomicky silný strategický partner jako investor. Projekt dočasného využití se týká části pravé strany areálu. Jedná se o vstupní část včetně prvního patra ve tvaru L o ploše 1500 metrů čtverečních, což je zhruba polovina stávající Modety. V současnosti prostory využívá zoologická zahrada ke skladování.

Modeta by měla propojit centrum se ZOO

Dočasné stavební úpravy areálu by měly začít i skončit v průběhu příštího roku. Od 1. ledna má zároveň vzniknout nová příspěvkové organizace města pro cestovní ruch a kulturu, která bude agendu pořádání velkých kulturních akcí zastřešovat jako jedna organizace.

„Od toho si slibujeme velké zefektivnění kultury. Co se týče cestovního ruchu, Modeta jako centrum Stříbrného údolí může sloužit jako propojka cestovního ruchu, aby tam vznikly další nápady pro to, jakým způsobem Stříbrné údolí zdokonalovat. To souvisí právě s novou organizací, která bude mít na starosti využití tohoto prostoru,“ uzavřela Karolína Koubová.

REKLAMA