Návštěvníci jihlavské zoo budou mít až do 12. září možnost prohlédnout si kromě živých zvířat také zvířata hliněná. Ta vytvořili klienti z dílny Volšové ruce.

Vernisáž unikátní sochařské výstavy bude zahájena ve čtvrtek 8. srpna 2019 v 11 hodin v příjemném prostředí parčíku před expozicí tygrů. Akci zahájí Pavel Franěk, 1. náměstek hejtmana Kraje Vysočina, který nad výstavou převzal záštitu. Výstava zvířat ze šamotové hlíny potrvá až do 12. září 2019.

"Do zoo chodíme hlavně za zvířaty, ale neméně důležitá je i kulturní a vzdělávací funkce zoologických zahrad. Proto jsme se rozhodli společně s Domovem ve Zboží p.o., že lidem nabídneme i jiný úhel pohledu na zvířata všeho druhu. Spojili jsme proto sochařství se zvířaty a zoologií," vysvětluje záměr výstavy tiskový mluvčí zoo Martin Maláč.

Klienti dílny Volšové ruce při Domově ve Zboží, p. o., pracují Tasovskou metodou modelování, která vychází z Axmanovy techniky určené především nevidomým klientům. Postupem času se však ukázalo, že je metoda vhodná pro další zdravotně postižené výtvarníky, kteří nemohou využít klasického řemeslně–výtvarného vzdělání. 

"V den vernisáže si návštěvníci budou moci práci s hlínou vyzkoušet. Výhoda je v tom, že  na rozdíl od práce s keramikou se při práci se šamotovou hlínou nepoužívá voda ani žádné další nástroje," dodává Maláč.

zoo volsove ruce