OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Školkové babičky a dědečci, to je název jednoho z projektů, který realizuje Kraj Vysočina v rámci podpory pozitivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Seniorky a senioři, kteří mají rádi malé děti, mohou navštěvovat vybrané mateřské školy a zapojit se s dětmi do každodenních činností.

„Setkávání seniorů s dětmi v mateřských školách přináší radost všem stranám. Nadšené jsou seniorky, které mají svá vnoučata daleko a nevidí je tak často. Nadšené jsou také děti z přítomnosti babiček, které za nimi dochází do tříd a věnují jim svůj čas, vlídná slova i pohlazení. Spokojené jsou i paní učitelky, které vidí přítomnost seniorů pro děti jako velmi přínosné a podnětné,“ popsal výhody projektu náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

REKLAMA

Frekvenci návštěv v MŠ si senioři určují dle svých možností, nejčastěji docházejí jednou za 2 až 3 týdny. Chodí opakovaně do stejné třídy, tudíž děti si je pamatují, oslovují je jménem a považují je za „své“ školkové babičky.

Projekt v tuto chvíli probíhá ve spolupráci s mateřskými školami v Jihlavě a ve Žďáru nad Sázavou, postupně je plánováno rozšíření do všech okresních měst, ale i menších obcí. „Uvítáme další aktivní seniorky a také seniory, kteří se do projektu zapojí a ze setkávání s dětmi budou mít radost,“ vyzývá ke spolupráci seniorskou veřejnost náměstek Franěk.

skolkove babicky1skolkove babicky2skolkove babicky3

REKLAMA