OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kraj Vysočina se stále řadí mezi nejbezpečnější regiony v rámci celé České republiky, a to i přesto, že za první pololetí letošního roku se zvýšil počet evidovaných trestných činů ve srovnání s rokem 2018 o 9,3 procenta. Policistům na Vysočině se daří trestnou činnost objasňovat, nejvyšší objasněnosti dosahují policisté v Pelhřimově. Vyplývá to ze statistiky kriminality za první pololetí letošního roku.

V Kraji Vysočina vyšetřovali policisté za první pololetí letošního roku celkem 3 067 trestných činů. Za prvních šest měsíců letošního roku se podařilo objasnit 1 698 trestných činů. Policistům se také podařilo dodatečně objasnit dalších 368 trestných činů. Jde o případy, které se staly v předchozích letech.

REKLAMA

Policisté objasnili dvě vraždy

K mírnému nárůstu trestné činnosti došlo v oblasti násilné trestné činnosti. Od ledna do konce června policisté vyšetřovali 306 násilných trestných činů, což je o dvaadvacet trestných činů více než za stejné období loňského roku. Došlo také na vraždy. "V průběhu letošního prvního pololetí jsme v našem kraji vyšetřovali dva zločiny vraždy. Oba se kriminalistům podařilo objasnit," uvádí tisková mluvčí Dana Čírtková.

Nejčastěji se kradou věci z automobilů a chat

V kraji se mírně zvýšil počet trestných činů v oblasti majetkové trestné činnosti. Letos policisté vyšetřovali 1 062 takových činů. "Nejčastěji objasňujeme případy vloupání a prostých krádeží. Například počet vloupání do chat narostl o 67 procent. Často řešíme také krádeže věcí z automobilu nebo krádeže samotných aut," dodává Čírtková.

Objasňovat drogovou kriminalitu se daří čím dál lépe

Na úseku drogové kriminality letos policisté vyšetřovali 173 trestných činů, což bylo ve srovnání s rokem předchozím o 14 skutků více než za první pololetí v roce 2018. Objasněnost u tohoto druhu trestné činnosti přesáhla hranici 75,7 procenta. "V tomto případě se jedná o velice pozitivní jev, neboť drogová trestná činnost patří mezi latentní kriminalitu a policisté pachatele odhalují na základě vlastních operativních poznatků a důkladné systematické práci kriminalistů, kteří se aktivně věnují vyhledávání a odhalování tohoto druhu trestné činnosti," doplňuje Čírtková.

 

 

REKLAMA