OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté na Vysočině odstartují se začátkem letních prázdnin sérii dopravně bezpečnostních akcí. Kontroly řidičů, cyklistů a chodců budou probíhat nejen na hlavních tazích, ale také na objízdných trasách - především v lokalitách, kde se nacházejí turistické a chatové oblasti.

„Období konce června a poté začátek letních prázdnin s sebou tradičně přináší z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu celou řadu specifik. Proto dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu se zaměřením na všechny skupiny účastníků bude jednou z hlavních priorit policie v našem kraji nejen na samotném začátku prázdnin, ale bude trvat pro celé dva prázdninové měsíce,“ uvedl plk. Mgr. Jan Kostečka, vedoucí odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

REKLAMA

Ani letos se nevyhneme objížďkám a čekání v kolonách
Stejně jako každé léto probíhají na silnicích práce a doprava je vedena po objízdných trasách. Silný provoz spojený s odjezdy na dovolenou vyžaduje trpělivost řidičů, jejich ohleduplnost a dodržování dopravního značení. Z pohledu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu patří letní prázdniny mezi nejrizikovější období v rámci celého roku.

Přilba může cyklistovi zachránit život
Letní prázdniny bývají také spojené s vyšším pohybem chodců, cyklistů nebo inline bruslařů po komunikacích. Právě ti jsou na silnicích velmi zranitelní. Často navíc zapomínají na ochranné pomůcky, jako jsou přilby, chrániče a reflexní prvky. Pro cyklisty do osmnácti let je použití přilby povinné, ani dospělí by na ni ale neměli zapomínat.

Loni došlo v kraji během dvouměsíčních prázdnin celkem k 834 dopravním nehodám. Při dopravních nehodách během loňských prázdnin zemřelo na krajských silnicích celkem deset osob, což je o čtyři osoby více než za stejné období v roce 2017. Nejčastější příčinou dopravních nehod byl nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě.

Kontrolám se nevyhnou ani vodáci
Kromě řidičů, cyklistů a chodců dohlédnou policisté také na návštěvníky festivalů a dalších akcí. Chybět nebudou ani kontroly vodáků, při těch se policie zaměří především Dalešickou přehradu a vodní nádrž Švihov.

REKLAMA