REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V Kraji Vysočina došlo během letošních dvouměsíčních prázdnin k více než osm seti dopravním nehodám. Během nich přišlo o život celkem patnáct osob.

"Počet letošních tragických nehod je o téměř 60 procent vyšší než za stejné období loňského roku. Loni zemřelo o prázdninách při dopravních nehodách deset osob," říká Dana Čírtková, policejní tisková mluvčí.

REKLAMA

Dodává, že letos bylo v průběhu července a srpna při nehodách na silnicích Vysočiny dalších 21 osob zraněno těžce a 265 osob se zranilo lehce. Přítomnost alkoholu v dechu byla při dopravní nehodě zjištěna u 36 účastníků.

Dvě nehody mají mimořádně tragické následky – dopravní nehoda u obce Čenkov, kde zemřeli po střetu s vozidlem dva mladí chodci, a dopravní nehoda u Radostína na silnici I/38, kde při hromadné nehodě čtyř vozidel zemřeli dva lidé – řidič v osobním vozidle a osoba, která byla převážená v sanitce.

Škody vzniklé při letošních prázdninových nehodách vyšly skoro na 66 milionů korun – podle statistik jde o nárůst o téměř čtyřicet procent ve srovnání s loňským rokem.

"Nejčastější příčinou dopravních nehod o letošních letních prázdninách v Kraji Vysočina byl nesprávný způsob jízdy, nepřiměřená rychlost a nedání přednosti v jízdě a nesprávné předjíždění," doplňuje Čírtková.

REKLAMA