Devatenáctý ročník Sázavafestu přinesl zábavu opravdu pro každého. Během tří dnů nabídl multižánrový festival vystoupení celkem 104 českých i zahraničních interpretů, stand-up komedie nebo autorské čtení.

Zámecký lesopark ve Světlé nad Sázavou, kde se festival konal už po sedmé, navštívily během víkendu desítky tisíc lidí. "Jezdíme sem pravidelně, letos jsme tu popáté. Je to tu skvělé," prozradil Jakub, který dorazil na festival z Olomouce. 

Mezi největší lákadla patřila skupina Kryštof, WOHNOUT, Rybičky 48 nebo Divokej Bill. Nechyběla ani Lenny, MIRAI, Marpo nebo Pavel Callta. Ze slovenských interpretů si návštěvníci užili vystoupení zpěvačky Jany Kirschner, rappera Majka Spirita a kapely I.M.T. Smile. "Nejvíc jsme si užila Kryštofy, udělali fakt skvělou show," usmívá se Linda z Humpolce.

sazava fest 1

Atmosféru si dosyta vychutnali i samotní interpreti.

"S touhle partou jsem tady poprvé a doufám, že ne naposled. Bylo to perfektní, lidi byli fakt skvělí," řekl po svém vystoupení s Trouble gangem Marpo.

Marek Ztracený přemýšlel, že by se na pódium ještě vrátil: "Bylo to boží, ještě lepší, než jsme čekali. Z pódia se mi nechtělo odcházet."

Podle Jany Kirschner byl koncert na Sázavafestu jedním z nejlepších v letošní sezóně.

sazava fest 2

 

Dvacátý ročník bude stát za to

Přípravy příštího ročníku festivalu jsou již podle organizátorů v plném proudu. Návštěvníci se rozhodně mají na co těšit, festival totiž bude slavit dvacetiny. "Příští ročník bude rozhodně stát za to. Už teď máme domluvené nějaké kapely, chystáme několik překvapení," uvedl s úsměvem majitel Sázavafestu Rudolf Penn. Vstupenky na Sázavafest 2020 jsou nyní v předprodeji za zvýhodněnou cenu.