REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V Univerzitním centru Telč je od dnešního dne k vidění část výstavy 100 let – 100 příběhů MUNI, která byla připravena ke 100. výročí založení Masarykovy univerzity, a která nabízí pohled na významné osobnosti a zajímavé projekty spojené s naší univerzitou v minulosti i v současnosti.

„Léto v Telči je plné kulturních zážitků. Možná si ale najdete chvilku i na zajímavou výstavu,“ zve do Telče ředitel univerzitního centra Jaroslav Makovec. „Masarykova univerzita, to jsou především lidé. A kde jsou lidé, tam najdete i jejich příběhy. Právě na nich stojíme a naše malá výstava v Telči to připomíná,“ dodává.

REKLAMA

Výstava v Telči nabídne 30 nejzajímavějších příběhů. V tématu MUNI má talent se seznámíte například s mladými vědci, sportovci, a také známou spisovatelkou Kateřinou Tučkovou. V dalších se dozvíte, která Velkomoravská lokalita pomáhá archeologům objasňovat úplné počátky fungování dnešní společnosti, a zároveň slouží jako cvičiště pro budoucí archeology. Jak výzkum mozku v Ceitecu pomáhá odhalit závažné nemoci i emoce, nebo že Masarykova univerzita staví cvičnou nemocnici, ve které budou trénovat studenti lékařských oborů na sofistikovaných figurínách či trenažérech.

Jak se s univerzitou vzdělávat po celý život? To přiblíží panely Univerzita třetího věku je pro seniory novým startem do života, dětská univerzita rozvíjí talent a Bioskop: Líheň mladých vědců. A možná vás zaujmu i další příběhy: Badatelna ukazuje vědu s humorem, Univerzita je na dvou
kontinentech, Bádá v Antarktidě, Boty, které léčí nohy, Přírodovědec, který pomohl k zákazu pokusných jaderných výbuchů nebo Zpátky do středověku ve středověké písařské dílně.

Vstup na výstavu je zdarma.
Navštívit ji můžete každý den od 9:00 do 18:00 hodin až do konce září.100MUNI UCT

REKLAMA