OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

charita_pomaha_libereckuV pondělí se na výzvu Diecézní charity Brno vydaly dvě pracovnice Oblastní charity Žďár nad Sázavou do Bílého Kostela nad Nisou, aby se zapojily do pomoci lidem postižených srpnovými záplavami.

Současně s nimi byla vypravena i zásilka humanitární pomoci v podobě darů, které přinesla veřejnost, a také materiál nakoupený z Tříkrálové sbírky. „Těsně před odjezdem jsme oslovili humanitární sklad v Bílém Kostele, abychom zjistili, co je v současné době nedostatkové. Vyžádali si především pracovní náčiní a potraviny pro děti. To vše jsme pak nakoupili a odvezli přímo na místo,“ sdělila Ing. Jana Zelená, ředitelka žďárské Charity.

charita_pomaha_liberecku_1_
Současně se na Liberecko vydalo i pět dobrovolníků ze Žďárska, kteří se připojili k autobusu organizovaného Diecézní charitou Brno. Zhruba čtyřicet lidí, ať již pracovníků či dobrovolníků, zde vystřídalo stejně početnou skupinu, která v této oblasti působila v předchozím týdnu. Ti pracovali především na odklízení následků v poničené Chrastavě.

Nově příchozí skupina se v pondělí 16.8. přesunula do Bílého Kostela nad Nisou, kde bylo počátkem srpna poničeno zhruba 200 obytných domů. Hlavním úkolem zde byly především úklidové práce. Dobrovolníci pomáhali v rodinných domech osekávat vlhkou omítku, uklízet na  zahradách, čistit zanešené koryto řeky apod.

charita_pomaha_liberecku_2_
“Naše pracovnice jsou vyškolené i v psychosociální pomoci občanům, kteří v současné době prožívají náročné chvíle. Dále měly k dispozici služební charitní vůz, a tak mohly spolupracovat i s ostatními neziskovými organizacemi, například při rozvozu materiálu lidem,  postiženým záplavami v Bílém Kostele i v okolních obcích,“ dodala závěrem Jana Zelená.
REKLAMA