Stát se přihlásil ke strategické obnově vodovodních soustav, vodárny to vítají

Asociace vlastníků páteřní vodárenské infrastruktury (AVPVI) vítá rozhodnutí ministra zemědělství Miroslava Tomana zřídit samostatný dotační program na rekonstrukci páteřních vodovodů a propojování vodovodních soustav ve výši bezmála půl miliardy korun. Zároveň upozornila, že je třeba tento konkrétní program udržet dlouhodobě tak, aby mohly být rekonstruovány všechny přivaděče a propojeny vodárenské soustavy v celé republice. 

Číst dál...

Moderní věž nabízí poučení i zábavu pro návštěvníky a hi-tech zázemí pro vodohospodáře

Aktuální otázky ochrany životního prostředí a vodních zdrojů, vzdělávání a osvěta směrem k veřejnosti a úzká spolupráce s akademickými institucemi. To je hlavním předmětem společného memoranda, které dnes podepsali zástupci Města Kladno, Institutu enviromentálních služeb, Středočeských vodáren a Veolia Česká republika při prohlídce nově zrekonstruovaného kladenského vodojemu.

Číst dál...

Obyvatele okolí Želivky trpí kvůli nesmyslnému zákazu staveb

Občané obcí v okolí vodní nádrže Švihov jsou naštvaní kvůli arogantnímu chování úředníků z Prahy. Už roky totiž nemohou stavět, ačkoliv územní plán s rozvojem a novými domy počítá. Příčinou je rozšíření ochranného pásma vodního zdroje II. stupně, které jakoukoliv novou výstavbu zakazuje a od roku 2014 se zatím nepodařilo rozhodnutí ani zmírnit. 

Číst dál...

Britský ekonom Culey v Praze. Představí svou knihu a popíše vliv moderních technologií na dnešní společnost

Ve středu 10. dubna bude mít na půdě Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE) přednášku britský ekonom Sean A. Culey. Ta bude spojena i s autogramiádou jeho knihy Transition Point: From Steam to the Singularity - Bod zlomu: Od páry k jedinečnosti, která vznikala celých pět let. Dílo nabízí odborníky vysoko hodnocený vhled do chování společnosti ovlivněné moderními technologiemi. Fenomén moderních technologií je všudypřítomný a jedním z jeho aktuálně viditelných důsledků je například Brexit či hnutí žlutých vest - i o tomto propojení bude přednáška.

Číst dál...

Průměrný Čech za rok zkonzumuje 40 kg chleba. Trendy sice vyzdvihují nejrůznější speciály, pšeničná klasika však v domácnostech stále vítězí.

Moderní výroba chleba vloni oslavila 100 let. Tato tradiční česká pochoutka si během svého vývoje prošla dramatickými změnami a čelila nejrůznějším trendům. Popularitu si ovšem drží stále.Podle údajů ze Spotřebitelského panelu GfK nakupuje chléb a další pečivo každá česká domácnost. Spotřeba se pohybuje kolem 40 kg na osobu a rok. Ačkoliv se Češi nebojí zkoušet nové speciality, pořád vede klasika v podobě Konzumního chleba nebo Šumavy.

Číst dál...

Téměř polovina obcí nemá dostatečně kvalifikovaného GDPR pověřence. Každá desátá nemá žádného

Více než 45 % českých obcí má ve funkci pověřence pro ochranu osobních údajů osobu (tzv. DPO) která není k jejímu výkonu vhodně kvalifikována. Vyplývá to z odborného odhadu mezinárodní poradenské společnosti BDO, která poukazuje na povinnost kvalifikovaného DPO, jež vyplývá z téměř rok účinné legislativy známé jako GDPR. V případě chyby pověřence přitom hrozí v krajní situaci i trestní stíhání. Zatímco velká města mají zpravidla vše v pořádku, největší pochybení odborníci pozorují u středně velkých a malých obcí. Odborníci z BDO navíc upozorňují, že každá desátá obec dosud nemá pověřence vůbec.

Číst dál...

REKLAMA