OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Bystřice n.P. vyhlašuje soutěž o bystřickou vánočku

vanocka2Městské muzeum v Bystřici nad Pernštejnem pořádá v rámci Bystřického vánočního koledování soutěž O nejlepší bystřickou vánočku roku 2010. Soutěže se mohou zúčastnit všichni, jak laici, tak profesionálové z Bystřice i okolí, kteří rádi pečou a chtějí se pochlubit svým výrobkem.

Číst dál...

Bystřická střední škola získala prestižní ocenění

bystricka_ss_maturityPo dlouhé, ale neformální spolupráci s Mendelovou univerzitou v Brně, Institutem celoživotního vzdělávání, byla v září letošního roku podepsána smlouva o spolupráci při zabezpečení individuální řízené pedagogické praxe studentů bakalářského studijního programu. Obdržením STATUTU UNIVERZITNÍ CVIČNÉ ŠKOLY MENDELOVY UNIVERZITY byla završena a oceněna profesionální spolupráce pedagogických pracovníků a celého vedení školy.

Číst dál...

VIDEO: Starostou Velkého Meziříčí je Radovan Necid

radovan_necid01Ustavující zastupitelstvo začínajícího volebního období má za sebou Velké Meziříčí. Starostou byl 18 hlasy z 23 zvolen Radovan Necid (ODS). Ten bude čtyři roky pracovat v čele městské rady, složené ze dvou zástupců ODS, dvou zástupců ČSSD, dvou radních Volby pro město a jednoho radního za Nezávislé. Místostarostou zastupitelé zvolili Josefa Komínka (ČSSD). PODÍVEJTE SE NA VIDEO ZE ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA VELKÉHO MEZIŘÍČÍ!

Číst dál...

Nové Město n.M. už má nové vedení. Šmerda vystřídal Markovou

vedeni_nmnm_ikona_denikV pondělí si Nové Město na Moravě zvolilo nové vedení radnice. Dosavadní starostka Marková svůj post neobhájila a vystřídal jí sociální demokrat Michal Šmarda. Místostarosty zastupitelstvo zvolilo Stanislava Mareka za SNK a nově byla zřízena funkce neuvolněného místostarosty města, kterým byl zvolen Ing. Pavel Štorek z TOP 09. /foto zdroj: Deník/

Číst dál...

Kaple sv. Anny v Pivonicích prochází opravou

pivoniceSoučasnou podobu získala kaple v Pivonicích v roce 1771, přičemž zvon Donát pochází z roku 1755. V roce 1996 byly objeveny pod omítkou v presbytáři a na vítězném oblouku malby a v dalších letech došlo k jejich restaurování. V roce 2007 byla opravena štítová zeď a usazena nová vížka s pozlacenou makovicí, do níž bylo vloženo poselství přím generacím.

Číst dál...

V Bystřici nad Pernštejnem otevřeli novou cyklostezku

11Nov_cyklostezkaMěsto v letošním roce získalo dotaci ve výši necelých pět miliónů korun ze Státního fondu dopravní infrastruktury na cyklostezku vedoucí od letiště nad Domanínkem k parkovišti u silnice I/19 u Domanínského rybníka. Její délka je 2,3 km a šířka 2,5 metru.

Číst dál...

Syn chtěl zavraždit svoji matku

nuz_utok_01Kriminalisté z odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina obvinili ze zločinu vraždy ve stádiu pokusu dvaadvacetiletého mladíka ze Žďáru nad Sázavou (podle paragrafu 140 odst. 2 a podle paragrafu 21 trestního zákoníku). Vyšetřovatel mladíka viní z toho, že chtěl zavraždit svoji matku.

Číst dál...

Auta chytla od kamen

pozar_garaz_vel.mezirici_ikonaVe čtvrtek 21. října 2010 před čtvrtou hodinou odpoledne přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru garáže na ulici Křenice ve Velkém Meziříčí. K události vyjely tři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů.

Číst dál...

REKLAMA