OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina obdrželo za deset let 91 osobností. Kraj o nich vydal knihu

Zatím posledním edičním počinem Kraje Vysočina je 114stránková kniha Nejvyšší ocenění Kraje Vysočina. Publikace představuje všech 91 osobností, které za uplynulých deset let převzaly cenu v podobě kamenné, skleněné či dřevěné medaile. Kniha byla vydána v nákladu 500 kusů a prvními majiteli se stali hosté letošního slavnostního večera, na který bylo adresováno pozvání všem dosud oceněným. Kniha není určena k prodeji, bude využita pro propagaci.

Číst dál...

Další tři studenti z Vysočiny vyrazili studovat do Francie

Díky programu Rok v Champagne-Ardenne stráví tři středoškoláci z Vysočiny letošní školní rok ve Francii, konkrétně v regionu Grand Est. Barbora Stýblová z humpoleckého gymnázia nastoupila do školy v Châlons-en-Champagne, administrativním centru oblasti Champagne, Mikuláš Festa ze stejné školy studuje v malém městečku Joinville uprostřed zalesněných kopců a Adam Urban z třebíčského gymnázia navštěvuje střední školu ve městě Romilly-sur-Seine.

Číst dál...

Na Vysočině začala ekologická olympiáda

Začátek školního roku a podzim patří již tradičně krajským kolům ekologické olympiády. Tradice je to tedy pro studenty, kteří mají vztah k přírodě, životnímu prostředí a ekologie je zajímá, či dokonce vzrušuje. Pro mnohé je to však slovo tak často skloňované a opotřebované, že ztrácí na významu. Třiadvacetiletá tradice ekologických olympiád však ukazuje, že to prázdný pojem není.

Číst dál...

REKLAMA